Najlepší čitateľ ročníka

V rámci zlepšovania čitateľskej gramotnosti žiakov sa v našej škole vo štvrtok 6.júna 2019 konal už 3. ročník  súťaže   „Najlepší čitateľ ročníka“. V zborovni školy sa stretli prví traja najlepší čitatelia z každej triedy na 1. stupni a zabojovali svojimi čitateľskými zručnosťami o titul minútovým čítaním úplne neznámeho textu. Výsledky vo všetkých ročníkoch boli veľmi tesné, no víťaz musel byť vždy len jeden. Najlepšími čitateľmi sa napokon stali : Kristínka Barcalová z 1.D s výkonom 116 správne prečítaných slov, Paľko Miša z 2.C s výkonom 91 správne prečítaných slov, Samko Červeň z 3.C s výkonom 103 správne prečítaných slov a  Jakub Kvaltín zo 4.A s výkonom 163 správne prečítaných slov.

Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným želáme, aby im dobrá kniha i v budúcnosti prinášala radosť, poznanie i nové čitateľské zručnosti.