Exkurzia v Západoslovenských tlačiarňach v Skalici

V utorok 18. 6. 2018 trieda 2.C navštívila Západoslovenské tlačiarne v Skalici. Žiakov po priestoroch firmy sprevádzala pani riaditeľka Macháčková. Dozvedeli sa, že firma pred nedávnom oslávila 350. výročie od svojho vzniku, a tiež aj to, že patrí medzi najstaršie na Slovensku. Za tento čas firmu viedli tri rodiny: Škarniclovci, Teslíkovci a v súčasnosti už tretia generácia rodiny Macháčkovej.
Trieda mala možnosť vidieť prácu v tlačiarni, ofsetovú i digitálnu tlač a následné spracovanie. Deťom bolo ukázané ako sa pripravujú podklady pre tlač, ako sa režie papier na menší formát, ďalej mali možnosť ohmatať si rôzne druhy papierov, s ktorým tlačiarne pracujú a veľa ďalšieho. Avšak možno ten najradostnejší zážitok pre každého žiaka bol ich nový pamätníček s názvom Česko-slovensko-skalický slovník. S pani učiteľkou deti pripravili potrebné fotografie a podklady, zaslali do tlačiarne na spracovanie a do finálnej podoby si svoj pamätníček každý žiak „zošil“ osobne. Ďakujeme!