OZNAM PRE RODIČOV - STRAVOVANIE 2019/2020

Od školského roka 2019/2020 bude podľa zákona č.544/2010 Z.Z. o dotáciách v pôsobnosti MPSVaR priznaná dotácia na stravu žiakom vo výške 1,20 € na 1 obed.

Podľa zákona č. 544/2010 Z.z. o dotáciách v pôsobnosti MPSVR SR má dieťa nárok na stravu za poplatok znížený o sumu 1,20 € (t. j. o dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa)

iba v prípade, ak sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu  v základnej škole a odobralo stravu!!!

Na základe uvedeného zákonný zástupca žiaka berie na vedomie, že v prípade neúčasti žiaka na vyučovaní, je povinný  žiaka zo stravy včas odhlásiť alebo musí uhradiť plnú výšku príspevku na stravovanie.

Pravidlá školskej jedálne pri prihlasovaní a odhlasovaní stravníkov

Prihlásiť sa na stravovanie alebo odhlásiť sa zo stravovania je potrebné najneskôr do 14.00 hod. v predchádzajúci pracovný deň, a to z dôvodu dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov pre školské stravovanie.

Podľa zásad správnej výrobnej praxe - HACCP nie je možné odhlásiť stravu ráno v daný stravovací deň. Výnimočne, v prípade neočakávaného ochorenia, možno žiaka odhlásiť v daný deň do 7:30 hod.

V prvý deň neprítomnosti žiaka na vyučovaní je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára v čase od 11.30 – 14.00 hod., pričomstravník uhrádza plnú výšku stravného, nakoľko podmienkou poskytnutia dotácie je účasť žiaka na vyučovaní. Ďalšie dni neprítomnosti žiaka na výchovno- vzdelávacom procese v škole je potrebné žiaka zo stravovania včas odhlásiť, inak musí stravní uhradiť plnú výšku stravného počas všetkých dní neprítomnosti žiaka na vyučovaní.

Možnosti odhlasovania zo stravovania:

-on-line na web-stránke školy

-telefonicky na tel. č.:  +421905533678

-osobne v ŠJ pri ZŠ

Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Evidencia odberu stravy

Evidencia odberu stravy bude uskutočňovaná čipomStravník je povinný odobratie stravy zaevidovať pomocou čipu na čítačke pri okienku výdaja stravy v školskej jedálni. V prípade zabudnutia čipu, je žiak povinný odobrať stravu a túto skutočnosť nahlásiť pri okienku pani kuchárke /prípadne vedúcej ŠJ/. Každý prihlásený stravník je povinný zakúpiť si čip, cena čipu je 1,- €. Prípadnú stratu čipu je stravník povinný okamžite nahlásiť vedúcej školskej jedálne. Cena za vydanie nového čipu bude 1,-€.

Poplatky v školskej jedálni a spôsoby ich úhrady

1/ Každý stravník je povinný zaplatiť na účet školskej jedálne finančnú zálohu na pokrytie výdavkov v prípade neodhlásenej alebo neodobratej stravy vo výške 20,- € do 15.9.2019.

Táto záloha bude zúčtovaná na konci školského roka.

V prípade jej nevyčerpania do konca školského roka bude vrátená /prípadne jej zostatok/ na účet stravníka.

V prípade jej vyčerpania v priebehu školského roka môže byť táto záloha požadovaná opakovane.

2/ Okrem povinnej finančnej zálohy za neodobratú a neodhlásenú stravu je stravník povinný uhrádzať aj doplatok za stravné stanovený nasledovne:

Stravné - žiak I. stupňa ZŠ:

Stravník s dotáciou dopláca : 0,- € na potraviny + 0,20 € režijné náklady =

spolu 0,20 € za 1 obed

Spôsob úhrady - 2krát v priebehu školského roka na účet školskej jedálne:

-          do 15.9.2019 – spolu 16,- €za mesiace september až december,

-          do 15.1.2020 – spolu 24,- € za mesiace január až jún.

Ak žiak stratí nárok na dotáciu, rodič zaplatí 1,20 € na potraviny + 0,20 € režijné náklady = spolu 1,40 € za jeden obed.

Stravné - žiak II. stupňa ZŠ:

Stravník s dotáciou dopláca: 0,03,- € na potraviny + 0,20 € režijné náklady =

spolu 0,23 € za 1 obed

Spôsob úhrady - 2krát v priebehu školského roka na účet školskej jedálne:

-          do 15.9.2019 – spolu 18,- €za mesiace september až december,

-          do 15.1.2020 – spolu 28,- € za mesiace január až jún.

Ak žiak stratí nárok na dotáciu, rodič zaplatí 1,23 € na potraviny +0,20 € režijné náklady spolu 1,43 € za jeden obed.

V školskej jedálni sa okrem žiakov môžu stravovať aj cudzí stravníci, cena za jeden obed je 2,66 €.

Každému stravníkovi bude pridelený variabilný symbol, ktorý bude platný počas celej dochádzky v škole. Tento variabilný symbol bude treba zadávať pri platbách za stravu + meno, priezvisko a triedu žiaka.

Účet školskej jedálne: PRIMA BANKA   SK 665600 0000 0027 1629 3004