Šach s matematikou

titulkasach

Dnes sme mali vzácnu návštevu, p. Vierku – učiteľku šachu. Naši žiaci pracovali na obrej šachovnici ako včeličky. Tretiaci sa na chvíľu premenili na ovečky, na ktorých striehol hladný vlk. Potom sa deti rozdelili na dve družstvá, biele a čierne. Trénovali orientáciu na šachovnici (súradnicovú sieť). V tretej úlohe žiaci pracovali vo viacerých skupinkách s menším počtom žiakov. Každá z nich obdržala papierik s úlohou. Predtým si vysvetlili hodnoty figúr. Jednou z úloh bolo to, aby žiaci na 6. rad dali hodnotu kameňov 19, pričom môže na rade ostať len 1 voľné políčko a na stĺpci je hodnota kameňov 5, avšak jeden kameň musí byť jazdec... tretiaci sa troška „zapotili“, ale všetci to zvládli na jednotku. Žiaci boli z hodiny nadšení. Tešili sa, že si zažili matematiku inak. Ďakujeme!