Zmena hodnotenia žiakov v čase mimoriadnej situácie

Hodnotenie žiakov v čase mimoriadnej situácie spôsobenej prerušením vyučovania

v I. polroku školského roka 2020/2021

V zmysle Usmernenia Ministerstva školstva, vedy a výskumu SR k priebežnému a celkovému hodnoteniu žiakov základných škôl v školskom roku 2020/2021 počas mimoriadnej situácie a núdzového stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19 Vám týmto oznamujeme zoznam hodnotených a nehodnotených predmetov a spôsoby ich klasifikácie. Niektoré nehodnotené predmety boli pôvodne v ŠkVP určené ako hodnotené, avšak v čase prerušeného vyučovania neumožnili naplniť ciele predmetu kvalitnou/plnohodnotnou realizáciou. Preto v zmysle hore uvedeného usmernenia pedagogická rada na svojom mimoriadnom zasadnutí 15.12.2020 rozhodla v I. polroku 2020/21 o ich nehodnotení (spôsob klasifikácie „absolvoval/a“ alebo „neabsolvoval/a“).

1.stupeň

Prípravný ročník ZŠ pre žiakov s NKS

predmety: výtvarná výchova, hudobná výchova, pracovné vyučovanie, telesná a športová výchova – „absolvoval/a“

ostatné predmety – slovné hodnotenie

• 1.ročník
  • predmety: výtvarná výchova, hudobná výchova, etická/náboženská výchova, telesná a športová výchova – „absolvoval/a“
  • ostatné predmety – slovné hodnotenie
  • 2.– 4. ročník

Zoznam nehodnotených predmetov – klasifikovaných slovom  „absolvoval/a“ alebo neabsolvoval/a“:

• telesná a športová výchova
  • výtvarná výchova
  • pracovné vyučovanie
  • hudobná výchova
  • informatika
  • etická/náboženská výchova

Všetky ostatné predmety v  2. – 4. ročníku sú hodnotené – klasifikované známkou.

2.stupeň

Zoznam hodnotených predmetov – klasifikovaných známkou:

• slovenský jazyk
  • anglický jazyk
  • nemecký jazyk
  • matematika
  • biológia
  • chémia
  • geografia
  • dejepis
  • občianska náuka
  • fyzika