Futbalom proti rasizmu v Európe

akcny futbal     Základná škola, Strážnická ul., Skalica sa zapojila do akčného týždňa aktivít s názvom Futbalom proti rasizmu v Európe - Football against racism in Europe. V týždni od 9.10 do 13.10. žiaci pripravujú svoje výtvarné práce na tému “Tolerancia a inakosť”, z ktorých bude potom pripravená výstava. Piataci a šiestaci sa zapojili aj do diskusií na tému Tolerancia a inakosť. Diskusie iniciovalo Rómske advokačné a výskumné stredisko so sídlom v Skalici. Tieto preventívne aktivity viedla Zuzana Havírová, členka Výboru pre predchádzanie a elimináciu rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných foriem intolerancie, ktorý je jediným poradným orgánom Vlády SR špecificky zameraným na túto  problematiku  v spoločnosti v pôsobnosti Ministerstva vnútra SR.