Okresné kolo Technickej olympiády

nai3     Uskutočnilo sa 30.11.2017 v dielenských priestoroch SOŠ Holíč. V predchádzajúcich siedmych ročníkoch sa úroveň súťaže kvalitatívne i kvantitatívne zvyšovala. Prispelo k tomu určite i povinné vyučovanie predmetu Technika od piateho ročníka, ktoré pritiahlo k tomuto predmetu veľa šikovných žiakov. V tohtoročnom ôsmom ročníku, ale nečakane prišlo k výraznému poklesu zúčastnených škôl. Zúčastnili sa ho len žiaci zo ZŠ Vajanského Skalica,  ZŠ Školská Holíč a naši žiaci.  Víťazstvo  získal Michal Pocsik zo 6.A. triedy, ktorý s veľkým bodovým náskokom zvíťazil a po minuloročnom treťom mieste si vybojoval postup na krajské majstrovstvá.

Na druhom mieste v tejto kategórii B  (5.-7. ročník ) skončil Michal Petrovič 7.A trieda, ktorému chýbajú ešte potrebné manuálne zručnosti. V kategórii A (8.-9. ročník) chýbal dvojici Andrej Pagáč 8.AŠimon Krpčiar 8.B jeden bod na celkové víťazstvo. Škoda Šimonovho slabšieho testu z teórie a chalani mohli s prehľadom vyhrať. Takto získali „len" druhé miesto a predbehli Marcela Iurasa 8.AKristínu Ryčovskú 8.A, ktorí celkovo skončili tretí. Sem ich odsunula nevydarená praktická časť, lebo po testoch boli prví a mali  náskok až desiatich bodov. Takže celková bilancia tohtoročného ôsmeho ročníka okresného kola Technickej olympiády pre našu školu je jedno prvé miesto, dve druhé miesta a jedno tretie miesto. Našim „technikom" gratulujeme a Miškovi Pocsikovi budeme držať palce, aby svoje technické vedomosti a zručnosti potvrdil i na Krajskom kole, ktoré bude 1.2.2018 v Piešťanoch. ( foto v galérii)