PIRLS 2021

titulkapirls

PIRLS 2021

19. a 20. mája 2021 sa žiaci 4. B a 4. C zapojili do medzinárodnej štúdie PIRLS 21 zameranej na čítanie s porozumením a čitateľskú gramotnosť žiakov 4. ročníka. Slovensko sa do štúdie PIRLS zapája už po piaty raz. Do hlavného merania bolo medzinárodným centrom vybraných 236 základných škôl, do ktorých patrí aj naša ZŠ, Strážnická 1. Štvrtáci si tak mohli vyskúšať rôzne druhy testov, získať nové vedomosti a zručnosti. Stali sa súčasťou veľkej skupiny žiakov štvrtého ročníka, ktoré reprezentujú Slovensko na medzinárodnej úrovni. Do štúdie PIRLS 2021 je celkovo zapojených 55 krajín sveta. Výsledky krajín a trendy v úrovni čitateľskej gramotnosti zapojených škôl budú zverejnené na medzinárodnej úrovni v decembri 2022.