Ping-pongový turnaj

pingpong

Ping-pongový turnaj.
V rámci Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra 2021 sme na našej škole uskutočnili ping-pongový turnaj žiakov. Ping-pong na rozdiel od stolného tenisu je spravodlivejší v tom, že všetci hráči hrajú s rovnakými raketami a preto hráči, ktorí hrávajú súťažne stolný tenis, nemajú až takú výhodu v porovnaní s „rekreačnými“ hráčmi. Počas celého týždňa na hodinách TSV a počas prestávok prebiehali triedne kvalifikácie, z ktorých do záverečného finále postúpilo osem najlepších ping-pongistov. Títo sa stretli v stredu 22. septembra vo finálovom turnaji, kde v dvoch skupinách zviedli boje o záverečné umiestnenie. Úlohu favorita potvrdil Olaf Mach z 9.A, ktorý hráva stolný tenis súťažne aj za SOKOL Skalica. Druhé miesto získal Bohuš Papšo z 8.C a tretí skončil Richard Vodička zo 7.A, ktorý tiež reprezentuje naše mesto v krajských stolnotenisových súťažiach. Poďakovanie patrí všetkým , ktorí sa do turnaja zapojili a gratulácie a sladké odmeny si odniesli všetci zúčastnení finalisti.