Zápis do 1. ročníka

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA logo skoly 11

Základná škola Strážnická 1, Skalica oznamuje, že

zápis na plnenie povinnej školskej dochádzky

na školský rok 2024/2025 sa bude konať

v termínoch:

PIATOK 12.4.2024 v čase od 14:00 - 18:00

SOBOTA 13.4.2024 v čase od  9:00 - 12:00

Prosíme rodičov detí, ktorí majú záujem prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky do ZŠ Strážnická 1, Skalica, aby pozorne vyplnili elektronickú prihlášku zverejnenú na :

K  zápisu je potrebné priniesť:

• Vyplnenú a vytlačenú elektronickú prihlášku podpísanú oboma rodičmi/ zákonnými zástupcami.
  • Platný občiansky preukaz rodičov / zákonných zástupcov.
  • Kópiu rodného listu dieťaťa
  • Ak sa jedná o dieťa so zdravotným znevýhodnením, treba priniesť aj závery diagnostických vyšetrení vykonaných zariadením výchovnej prevencie a poradenstva – (stačí doložiť dodatočne, najneskôr do vydania rozhodnutia o prijatí dieťaťa do základnej školy, najneskôr do 15. júna 2024).
  • Čestné prehlásenie zák. zástupcuže vám nie je známa adresa druhého zákonného zástupcu, vytlačiť a vyplniť čestné prehlásenie a doložiť k prihláške s podpisom jedného zákonného zástupcu.
  • Písomné vyhlásenie, ak sa zákonní zástupcovia dohodli na možnosti, že na prihlášku postačuje podpis jedného zákonného zástupcu.

Ak dieťa po dovŕšení 6 rokov nedosiahne školskú spôsobilosť, zákonný zástupca/rodič vyplní elektronickú prihlášku a požiada riaditeľku materskej školy o vydanie oznámenia o POKRAČOVANÍ plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole. Riaditeľka MŠ o tom neskôr vydá rozhodnutiektoré treba doručiť do školy do 15.6.2024

• V prípade, že žiadate o predčasné zaškolenie svojho dieťaťa, k žiadosti treba predložiť vyplnenú a podpísanú prihlášku a priniesť súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,

V prípade, že nie je vo vašich technických možnostiach elektronickú prihlášku vyplniť a vytlačiť, kontaktujte školu na telefónnom čísle 0905 533 740, v pracovné dni, v čase od 8:00 do 15:00 hod.

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Skalica č. 1/2021 o určení školských obvodov pre základné školy na území mesta nájdete v nižšie uvedenom odkaze :

VZN-Skalica