baner-top-ok

OBSAH

Naše mladšie žiačky sú vo florbale najlepšie v kraji!

340180098 758527162495186 5118473092355933481 n340371816 233195199240463 5919049116219018947 n

Dievčenský florbal a futbal spolu s vybíjanou patria v posledných rokoch medzi naše najúspešnejšie kolektívne športy, v ktorých každoročne naša škola získava popredné umiestnenia nielen v okrese, ale i v rámci kraja. Po minuloročnom druhom mieste mladších dievčat na majstrovstvách kraja vo futbale sa nám v tomto roku konečne podarilo získať titul majsteriek kraja vo florbale mladších žiačok.

V Dunajskej Strede, v Mestskej športovej hale uskutočnilo krajské finále, na ktorom sa zúčastnilo päť víťazov jednotlivých okresov. Hralo sa tu systémom každý s každým, takže dievčatá odohrali celkovo štyri zápasy. Hneď v prvom sme narazili na jedného z favoritov – družstvo z Piešťan, ktoré sme po tuhom boji porazili 1:0. V ďalších zápasoch sme presvedčivo porazili Cerovú 7:0 a Sereď 5:2. V poslednom zápase sme nastúpili proti domácej Dunajskej Strede, ktorá stratila iba bod remízou s Piešťanmi, takže sme v priamom súboji bojovali o víťazstvo na turnaji. Keď sme po šiestich minútach vyhrávali 3:0, zdalo sa, že víťazstvo nám už nemôže uniknúť. Lenže domáce prostredie súperiek a ďalšie okolnosti hrali proti nám, takže po dvoch prísnych vylúčeniach a trestnom strieľaní sa polčas skončil nerozhodne 3:3. V druhom polčase sme sa zamerali na bránenie nerozhodného výsledku, ktorý nám zabezpečoval celkové prvenstvo a tesne pred koncom zápasu sa nám podarilo prekvapivou strelou z diaľky dať aj víťazný gól.

Poďakovanie za tento pekný úspech patrí Ninke Holičovej, Nelke Filipovej, Janke Hyplovej, Timke Kubovej, Viki Novickej, Melánke Danajkovej, Natke Pelikánovej a Betke Špačkovej. Veľká vďaka patrí aj pánovi Špačkovi a pani Novickej, ktorí nám zabezpečili bezpečnú dopravu na toto úspešné krajské finále.

OZNAMY

DOD pre piatakov 2024 ZŠ Strážnická 1, Skalica 24.4.2024 o 15:30, prehliadka priestorov školy
Oznámenia o voľných pracovných učiteľ/ka II. stupeň techniky, MAT, INF |ASAP Základná škola Strážnická 1, Skalica prijme do pracovného pomeru - pracovná pozícia  : Učiteľ II. stupňa MAT, INF,...
Prestup dieťaťa do 5. ročníka ZŠ Strážnická 1, Skalica   Milí rodičia, pokiaľ máte záujem prihlásiť svoje dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky do 5. ročníka našejZŠpostupujte...