baner-top-ok

OBSAH

Majstrovstvá školy v šachu.

Uskutočnili sa 18.4.2023 v triede 8.A za účasti 32 žiakov a žiačok našej školy. Súťažilo sa v troch kategóriách skupinovým systémom.

V kategórii dievčat bojovalo o víťazstvo 6 dievčat a úlohu favoritky potvrdila Simonka Perbecká, pred novým šachovým objavom - Veronikou Tokošovou . Tretie miesto vybojovala Júlia Petrovičová, tesne pred Agátkou Čmikovou. Piata skončila Lujza Lašáková a šiesta bola najmladšia účastníčka dievčenskej kategórie- Emka Drábková, ktorá bola dievčatám rovnocennou súperkou a len menšie šachové skúsenosti ju obrali o lepší výsledok. Prekvapivým víťazom v kategórii mladších žiakov ( 1-4 ročník) sa stal Rišo Majzún, pred Davidom Szuhajom a až na treťom a štvrtom mieste skončili „papieroví“ favoriti- Miško Hollý a Miško Sarvaš. V najpočetnejšej kategórii starších žiakov (5-9 ročník) úlohu favorita potvrdil Jakub Žúrek, pred prekvapením turnaja - Miškom Jurčíkom. Až na treťom mieste sa umiestnil tohtoročný žiacky majster okresu- Adam Szuhaj pred Matyášom Kubinákom.

Turnaj ukázal nové šachove talenty, ktoré by pri pravidelnom tréningu mohli čoskoro konkurovať našim súčasným školským šachovým „hviezdam“.

910Sach1Sach2Sach3Sach4Sach5Sach6Sach7

OZNAMY

DOD pre piatakov 2024 ZŠ Strážnická 1, Skalica 24.4.2024 o 15:30, prehliadka priestorov školy
Oznámenia o voľných pracovných učiteľ/ka II. stupeň techniky, MAT, INF |ASAP Základná škola Strážnická 1, Skalica prijme do pracovného pomeru - pracovná pozícia  : Učiteľ II. stupňa MAT, INF,...
Prestup dieťaťa do 5. ročníka ZŠ Strážnická 1, Skalica   Milí rodičia, pokiaľ máte záujem prihlásiť svoje dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky do 5. ročníka našejZŠpostupujte...