Školská knižnica

Vitajte v našej školskej knižnici! Mieste, kde sa otvárajú dvere do sveta poznania a dobrodružstva prostredníctvom kníh. Naša knižnica je miestom, kde sa stretnú mladí čitatelia s fascinujúcimi príbehmi, rozvíjajú svoje vedomosti a nachádzajú inšpiráciu.

"Kniha je kľúčom k nekonečnému vedomiu a dobrodružstvu."

- J.K. Rowling

Dolu uvádzame knižničný a výpožičný poriadok :

Knižničný_a_výpožičný_poriadok.pdf

Cenník :

Cennik_sluzieb_a_sankcnych_poplatkov.pdf

CENNÍK SLUŽIEB A SANKČNÝCH POPLATKOV

Školskej knižnice Základnej školy, Strážnická 1, 909 01 Skalica

platný od 1. decembra 2016

DRUH POPLATKU

Sankčné poplatky

Nedodržanie výpožičnej doby

- I. upomienka

zdarma

- II. upomienka

zdarma

- III. upomienka

- riaditeľská upomienka

Náhrady za stratené knižničné dokumenty

1. Materiálna náhrada

a) dodanie výtlačku toho istého knižničného dokumentu

b) nahradenie iným novým titulom podľa rozhodnutia školského knihovníka

c) vo výnimočných prípadoch nahradenie knižničného dokumentu jeho fotokópiou (kópiu zhotoví školská knižnica na náklady používateľa v zmysle platného Autorského zákona)

2. Finančná náhrada (každý knižničný dokument sa rieši individuálne a berie sa do úvahy hodnota a vek knižničného dokumentu)

a) krásna literatúra

od 3,30 €

b) náučná literatúra

od 6,50 €

Náhrady za poškodené knižničné dokumenty

Poškodený knižničný dokument (vytrhnutie strán, vystrihnutie obrázkov a fotografií, poškodenie podčiarkovaním, vpísaním poznámok a podobne) podľa zváženia školského knihovníka, ktorý berie do úvahy rozsah škôd a možnosť uvedenia knižničného dokumentu do užívateľského stavu

od 2,00 € až po náhradu knižničného dokumentu

Školský psychológ

Od 1.4.2023 pôsobí na našej škole školská psychologička PhDr. Anna Janičkovičová.

KONZULTAČNÉ HODINY PRE RODIČOV:
• konzultácie si môžete dohodnúť formou SMS na čísle 0915 971 103 alebo prostredníctvom Edupage

PSYCHOLOGICKÁ INTERVENCIA a konzultačné hodiny PRE UČITEĽOV A ŽIAKOV:
• sú uverejnené vždy aktuálne na dverách pracovne školského psychológa, ktorá sa nachádza na prízemí oproti jedálne.

Kedy kontaktovať školského psychológa?

Žiaci
• ak sa trápiš pocitmi strachu, hanby, trémy na hodinách, pri odpovedaní či učení, alebo vo vzťahoch s kamarátmi,
• ak ti nejde učenie a nedarí sa ti v školskom prospechu,
• ak sa nevieš sústrediť pri učení, či príprave do školy,
• ak sa často cítiš smutný, alebo sa ti niečo smutné stalo a chceš sa o tom porozprávať,
• ak potrebuješ pomoc s vyriešením nejakých konfliktov a hádok v rodine alebo v škole
• ak potrebuješ zlepšiť vzťahy v triede, s učiteľmi, doma s rodičmi alebo súrodencami, s rovesníkmi
• ak ti niekto ubližuje v škole, triede, na internete, či sociálnych sieťach, alebo doma v rodine,
• ak máš problém sa ovládať a prepadá ťa hnev, či zlosť,
• ak máš problém s alkoholom, fajčením, drogami, s jedlom, spánkom, závislosťou na internete, mobile, hrách a pod.,
• ak sa chceš porozprávať a nemáš s kým,
• ak máš akúkoľvek inú tému, o ktorej by si sa chcel porozprávať.

Rodičia
• keď potrebujete konzultovať výchovné problémy Vašich detí alebo problémy s učením
• keď má Vaše dieťa akékoľvek psychické problémy
• pri potrebe riešenia zmien v správaní (sebapoškodzovanie, šikanovanie, záškoláctvo, separácia, problémy so stravovaním a pod.)
• pri veľkých výkyvoch v prežívaní Vašich detí (smútok, zmeny nálad, strata zmyslu života, depresia, úzkosť, strachy, strata záujmov, tréma, hanba a pod.),
• pri vzniknutej akútnej kríze v rodine (úmrtie, rozvod, choroba a pod.)
• pri kooperácii škola a rodina.

Školský psychológ v rámci školy taktiež spolupracuje so špeciálnym pedagógom, výchovným poradcom a pedagogickým asistentom/asistentom učiteľa a externe môže napr. spolupracovať s MŠ, CPP, SCPP, ÚPSVaR, lekármi atď.

Škola inkluzionistov

Škola inkluzionistovcropped-nov nds logo 50px

Podpora inkluzívneho vzdelávania žiakov so zdravotným znevýhodnením.

ktochyba

"KTO CHÝBA" je projekt Nadácie pre deti Slovenska zameraný na rozvoj a podporu inkluzívneho vzdelávania na prvom a druhom stupni základných škôl. Cieľom je podpora a rozvoj práce na školách s rozmanitosťou žiakov bez ohľadu na ich fyzické, intelektuálne, emocionálne, sociálne, jazykové alebo iné obmedzenia.

V školskom roku 2022/2023 sa budú pedagogickí a odborní zamestanci vzdelávať v oblasti inklúzie spolu s ďašími deviatimi školami, pripojíme sa do siete škôl na ceste k inklúzií.

Školský digitálny koordinátor

Národný projekt edIT (NP edIT) je potrebné chápať ako kompenzačný krok reagujúci na pandémiu, ktorý berie do úvahy ďalšie možné prerušenie vyučovania v školách. Zároveň je to aj krok v rámci celkového prispôsobovania sa výchovno-vzdelávacieho procesu aktuálnym potrebám vo vzdelávaní, a to najmä podporou rozvoja digitálnych zručností žiakov a učiteľov, a postupného nástupu hybridného vzdelávania. Z pandemickej situácie, ktorá ovplyvnila i vzdelávací proces v stredných a základných školách, vyplynula potreba pripravenosti na opakujúcu sa dištančnú výučbu. Prioritne sa NP edIT zameriava na rizikové skupiny žiakov ohrozených školským neúspechom.

Untitled 1

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.“

Biela pastelka

Biela pastelka biela pastelka

Biela pastelka pomáha nevidiacim a slabozrakým už 20 rokov | Oficiálna  stránka mesta Rožňava

Biela pastelka je verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Jej výnos slúži na dofinancovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Ide o špecializované sociálne poradenstvo a realizáciu kurzov, pomocou ktorých klienti získavajú zručnosti nevyhnutné pre každodenný život. Je to napríklad bezpečná chôdza s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovho písma a sebaobslužné činnosti ako varenie, upratovanie, osobná hygiena, komunikačné zručnosti a podobne.