Noc výskumníkov 2023

Dňa 29.9. 2023 sa deviataci a ôsmaci zúčastnili exkurzie "Noc výskumníkov". Žiaci sa zúčastnili prednášky s názvom "Spracovanie obrazových dát pochádzajúcich z dát o vode pomocou umelej inteligencie". Žiaci navštívili veľa vedeckých stánkov zameraných na rôzne oblasti : medicína, elektrická energia, kvalita vody v mestách a dedinách, speleológia, umelá inteligencia, mikrobiológia a ďalšie veľmi zaujímavé témy.Počas prezentácii sa uskutočnila aj chemická show. Na podujatie zavítala počas našej prítomnosti Aj pani prezidentka Z. Čaputová. Na tomto podujatí bolo veľa vedcov, ktorí obohacujú Slovensko svojou vedeckou prácou, lebo hlavným poslaním SAV a jej organizácií je realizovať základný a aplikovaný výskum v širokom spektre technických, prírodných, humanitných a spoločenských vied.

SAV1SAV2SAV3SAV4SAV5SAV6