Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry 2023

Aj v tomto školskom roku sa žiaci 8. a 9. ročníkov zapojili do školského kola OSJL, ktoré už tradične prebiehalo online formou testovania. V priebehu 35 minút sa museli popasovať s testom, ktorý pozostával z 25 otázok a preveril ich vedomosti z oblasti jazykovej i literárnej. Spomedzi 20 súťažiacich sa najviac darilo týmto žiakom a žiačkam – Alexandre Juráčkovej, Alene Hodáňovej, Lukášovi Výletovi a Samuelovi Balgovi, ktorí postúpili do ústnej časti. Tá pozostávala z tvorby požadovaného slohového útvaru a rečníckeho prejavu. Úlohou súťažiacich bolo zaujať porotu bezchybným pravopisom, zaujímavou štylizáciou a zvládnutím náročného rečníckeho umenia. Všetky tieto atribúty najlepšie zvládla Alexandra Juráčková, žiačka IX. C triedy, ktorá bude našu školu reprezentovať v okresnom kole v Senici.

Všetkým súťažiacim patrí uznanie za snahu a preukázané vedomosti či zručnosti. Alexandre v okresnom kole držíme palce!

Výsledky školského kola:

1. miesto Alexandra Juráčková, IX. C