baner-top-ok

OBSAH

Naše mladšie žiačky sú vo florbale najlepšie v kraji!

340180098 758527162495186 5118473092355933481 n340371816 233195199240463 5919049116219018947 n

Dievčenský florbal a futbal spolu s vybíjanou patria v posledných rokoch medzi naše najúspešnejšie kolektívne športy, v ktorých každoročne naša škola získava popredné umiestnenia nielen v okrese, ale i v rámci kraja. Po minuloročnom druhom mieste mladších dievčat na majstrovstvách kraja vo futbale sa nám v tomto roku konečne podarilo získať titul majsteriek kraja vo florbale mladších žiačok.

V Dunajskej Strede, v Mestskej športovej hale uskutočnilo krajské finále, na ktorom sa zúčastnilo päť víťazov jednotlivých okresov. Hralo sa tu systémom každý s každým, takže dievčatá odohrali celkovo štyri zápasy. Hneď v prvom sme narazili na jedného z favoritov – družstvo z Piešťan, ktoré sme po tuhom boji porazili 1:0. V ďalších zápasoch sme presvedčivo porazili Cerovú 7:0 a Sereď 5:2. V poslednom zápase sme nastúpili proti domácej Dunajskej Strede, ktorá stratila iba bod remízou s Piešťanmi, takže sme v priamom súboji bojovali o víťazstvo na turnaji. Keď sme po šiestich minútach vyhrávali 3:0, zdalo sa, že víťazstvo nám už nemôže uniknúť. Lenže domáce prostredie súperiek a ďalšie okolnosti hrali proti nám, takže po dvoch prísnych vylúčeniach a trestnom strieľaní sa polčas skončil nerozhodne 3:3. V druhom polčase sme sa zamerali na bránenie nerozhodného výsledku, ktorý nám zabezpečoval celkové prvenstvo a tesne pred koncom zápasu sa nám podarilo prekvapivou strelou z diaľky dať aj víťazný gól.

Poďakovanie za tento pekný úspech patrí Ninke Holičovej, Nelke Filipovej, Janke Hyplovej, Timke Kubovej, Viki Novickej, Melánke Danajkovej, Natke Pelikánovej a Betke Špačkovej. Veľká vďaka patrí aj pánovi Špačkovi a pani Novickej, ktorí nám zabezpečili bezpečnú dopravu na toto úspešné krajské finále.