baner-top-ok

OBSAH

Majstrovstvá školy v šachu.

Majstrovstvá školy v šachu.

Uskutočnili sa 18.4.2023 v triede 8.A za účasti 32 žiakov a žiačok našej školy. Súťažilo sa v troch kategóriách skupinovým systémom.

V kategórii dievčat bojovalo o víťazstvo 6 dievčat a úlohu favoritky potvrdila Simonka Perbecká, pred novým šachovým objavom - Veronikou Tokošovou . Tretie miesto vybojovala Júlia Petrovičová, tesne pred Agátkou Čmikovou. Piata skončila Lujza Lašáková a šiesta bola najmladšia účastníčka dievčenskej kategórie- Emka Drábková, ktorá bola dievčatám rovnocennou súperkou a len menšie šachové skúsenosti ju obrali o lepší výsledok. Prekvapivým víťazom v kategórii mladších žiakov ( 1-4 ročník) sa stal Rišo Majzún, pred Davidom Szuhajom a až na treťom a štvrtom mieste skončili „papieroví“ favoriti- Miško Hollý a Miško Sarvaš. V najpočetnejšej kategórii starších žiakov (5-9 ročník) úlohu favorita potvrdil Jakub Žúrek, pred prekvapením turnaja - Miškom Jurčíkom. Až na treťom mieste sa umiestnil tohtoročný žiacky majster okresu- Adam Szuhaj pred Matyášom Kubinákom.

Turnaj ukázal nové šachove talenty, ktoré by pri pravidelnom tréningu mohli čoskoro konkurovať našim súčasným školským šachovým „hviezdam“.